Žalmanův folkový Kyjov

Žalmanův folkový Kyjov

Letost se bude Kyjov pod zastřešením Pavla Lohonky – Zalmana konat již po šestnácté. Byl jsem na mnoha ročnících a vždy jsem byl spokojen. Kyjov má pěkné letní kino v sadové oblasti města, vlastně jen kousek od jeho středu. Areál je ke konání podobných akcí určen a zařízen. Diváci zde sedí na pohodlných lavicích s opěrátky a se širokými uličkami. Podium je dostatečně velké a zvukové zajištění na velmi kvalitní úrovni, kde jsou všechny oblasti areálu dobře pokryty, ať sedíte dole a nebo nahoře či na levé a nebo pravé straně areálu.

Již mnoho let má Kyjov dvě jistoty, že vystoupí Žalman, co se od osoby, která svým jménem festival zastřešuje jistě očekává, tou druhou je moderátor Václav Souček, který moderuje Kyjov od „nepaměti“. Poslední roky s Pepou Štrossem a znáte-li oba dva, je to velmi humorné a erudované moderování.

Začíná se v 18,00 hodin, to je taky roky neměnná jistota stejně tak jako Zdravice zasloužilých matadorů a nebo vystoupení vítězů letošního Folkového kvítku. Jsme v Kyjově a tak nemůže chybět tradiční a klasická cimbálovka a pak již se jede z kopce – Petr Bende a Pavel Helán, Poutníci, Žalman a spol. brněnský přístev a na závěr Kopřivův Folk Team.

Na večer plný muziky jdou hlavně Kyjovjané a pak celá řada fandů z nejbližšího okolí. Parkovat u areálu moc nemůžete, ale dá se na cestě vinoucí se kolem sadů a nebo kdekoli jinde ve městě či postranních uličkách, tam kde to je povoleno.

Během celého týdne můžete využít možnosti ubytování v Kyjově v našem Hotelupenzionu nebo ubytovně

Vyjde-li počasí je návštěva Žalmanova Kyjova sázka na jistotu.

Více zde: http://countryclub-halenkovice.webnode.cz/news/zalmanuv-folkovy-kyjov-11-08-2012/

Menu